AVRO-2020-nin seçmə mərhələsində III tura yekun vurulub. Matc.az saytının məlumatına görə, C, E, H, I və J qruplarında qarşılaşmalar keçirilib.

C qrupunda keçirdiyi yeganə görüşdə qalib gələn Almaniya Belarus səfərində ikinci qələbəsinə sevinib - 2:0.

Azərbaycanlı futbolsevərlərin diqqəti isə E qrupuna yönəlib. Millimizin Macarıstanı qəbul etdiyi gündə Xorvatiya ilə Uels üz-üzə gəlib. "Damalılar" qələbə qazanıblar.

Türkiyə - Fransa matçı da maraqla gözlənilən qarşılaşmalardan biri olub. "Ay-ulduzlular" 2:0 hesablı qələbə qazanaraq son dünya çempionunu əliboş yola salıb.

Roberto Mançinin rəhbərliyi altında yenidən dirçəlməyə çalışan İtaliya yığması isə Yunanıstan səfərində 3 xala sevinib.

AVRO-2020 seçmə mərhələsi

8 iyun

C qrupu

Estoniya - Şimali İrlandiya - 1:2

Vasilyev, 25 - Vaşinqton, 77, Maceniz, 80

Belarus - Almaniya - 0:2

Sane, 13, Roys, 62

1.

Şimali İrlandiya

3

3

0

0

6:2

9

2.

Almaniya

2

2

0

0

5:2

6

3.

Hollandiya

2

1

0

1

6:3

3

4.

Estoniya

2

0

0

2

1:4

0

5.

Belarus

3

0

0

3

1:8

0

 

E qrupu

Xorvatiya - Uels - 2:1

Laurens, 17 (avtoqol), Perişiç, 48 - Bruks, 77

Azərbaycan - Macarıstan - 1:3

Mahir Əmrəli, 69 - Orban, 18, 53, Holman, 71

1.

Macarıstan

3

2

0

1

5:4

6

2.

Xorvatiya

3

2

0

1

5:4

6

3.

Uels

2

1

0

1

2:2

3

4.

Slovakiya

2

1

0

1

2:1

3

5.

Azərbaycan

2

0

0

2

2:5

0


H qrupu

İslandiya - Albaniya - 1:0

Qudmundsson, 22

Moldova - Andorra - 1:0

Armas, 8

Türkiyə - Fransa - 2:0

Kaan Ayhan, 30, Cengiz Ünder, 40

1.

Türkiyə

3

3

0

0

8:0

9

2.

Fransa

3

2

0

1

8:3

6

3.

İslandiya

3

2

0

1

3:4

6

4.

Albaniya

3

1

0

2

3:3

3

5.

Moldova

3

1

0

2

2:8

3

6.

Andorra

3

0

0

3

0:6

0

 

I qrupu

Rusiya - San Marino - 9:0

Qolovin, 25, Zyuba, 31, 74, 76, 88, Kudryaşov, 36, Mirançuk, 41, Smolov, 77, 83

Belçika - Qazaxıstan - 3:0

Mertens, 11, Kastanye, 14, Lukaku, 50

Şotlandiya - Kipr - 2:1

Robertson, 61, Burke, 89 - Kosulos, 87

 

1.

Belçika

3

3

0

0

8:1

9

2.

Rusiya

3

2

0

1

14:3

6

3.

Şotlandiya

3

2

0

1

4:4

6

4.

Kipr

3

1

0

2

6:4

3

5.

Qazaxıstan

3

1

0

2

3:7

3

6.

San Marino

3

0

0

3

0:16

0

 

J qrupu

Ermənistan - Lixtenşteyn - 3:0

Qazaryan, 2, Karapetyan, 18, Barseqyan, 90+1

Finlandiya - Bosniya və Herseqovina - 2:0

Pukki, 56, 68

Yunanıstan - İtaliya - 0:3

Barella, 23, İnsinye, 30, Bonuççi, 33

1.

İtaliya

3

3

0

0

11:0

9

2.

Finlandiya

3

2

0

1

4:2

6

3.

Yunanıstan

3

1

1

1

4:5

4

4.

Bosniya və Herseqovina

3

1

1

1

4:5

4

5.

Ermənistan

3

1

0

2

4:4

3

6.

Lixtenşteyn

3

0

0

3

0:11

0

 

XƏBƏRİ PAYLAŞ
  • gplus
  • pinterest