Avropa Liqasının qrup mərhələsində V turun oyunları keçirilib. Matç.az saytının məlumatına görə, 12 qrupda 24 qarşılaşma baş tutub.

“Bayer”, “Sürix”, “Dinamo” (Zaqreb), “Arsenal”, “Ayntraxt”, “Latsio” və “Çelsi”dən sonra 1/16 final mərhələsinə daha bir neçə komanda bu turda vəsiqə qazanıb.

“Qarabağ”ın “Spotinq”i qəbul edəcəyi E qrupunun digər görüşündə “Arsenal” Kiyevdə “Vorskla”nın qonağı olub. Londonlular 3:0 hesabı ilə qələbə qazanaraq, Bakıdakı oyunun nəticəsindən asılı olmayaraq, qrup birinciliyini rəsmiləşdiriblər.

Belədə “Arsenal” üçün “Qarabağ”la son turun oyunu formallığa çevrilib.

 

Avropa Liqası

Qrup mərhələsi, V tur

29 noyabr

A qrupu

“Bayer” (Almaniya) – “Ludoqorets” (Bolqarıstan) - 1:1

Vayzer, 85 - Marseliinyo, 69

“Sürix” (İsveçrə) - AEK (Kipr) - 1:2

Xelifi, 74 - Ciannu, 38, Trikovski, 85

1.

Bayer

5

3

1

1

11-8

10

2.

Sürix 

5

3

0

2

6-5

9

3.

AEK

5

1

2

2

5-7

5

4.

Ludoqorets

5

0

3

2

4-6

3

 

B qrupu

“Zalsburq” (Avstriya) – “Leypsiq” (Almaniya) - 1:0

Qulbrandsen, 74

“Rusenborq” (Norveç) – “Seltik” (Şotlandiya) - 0:1

Sinkleyr, 42

1.

Zalsburq

5

5

0

0

15-5

15

2.

Seltik

5

3

0

2

5-6

9

3.

Leypsiq

5

2

0

3

8-7

6

4.

Rusenborq

5

0

0

5

3-13

0

C qrupu

“Zenit” (Rusiya) – “Kopenhagen” (Danimarka) - 1:0

Mak, 59

“Bordo” (Fransa) – “Slaviya” (Çexiya) - 2:0

De Previl, 49, Kunde, 90+5

1.

Zenit

5

3

2

0

6-3

11

2.

Slaviya

5

2

1

2

2-3

7

3.

Kopenhagen

5

1

2

2

3-5

5

4.

Bordo

5

1

1

3

5-6

4

 

D qrupu

“Anderlext” (Belçika) – “Spartak” (Trnava, Slovakiya) - 0:0

“Fənərbaxça” (Türkiyə) – “Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya) - 0:0

1.

Dinamo

5

4

1

0

11-3

13

2.

Fənərbaxça

5

2

2

1

7-6

8

3.

Spartak

5

1

1

3

3-7

4

4.

Anderlext

5

0

2

3

2-7

2

 

E qrupu

“Qarabağ” (Azərbaycan) – “Sportinq” (Portuqaliya) - 1:6

Zubir, 15 - Bas Dost, 5, Fernandes, 20, 75, Nani, 34, Diabi, 65, 82

“Vorskla” (Ukrayna) – “Arsenal” (İngiltərə) - 0:3

Smit Rou, 11, Remzi, 27, Villok, 41

1.

Arsenal 

5

4

1

0

11-2

13

2.

Sportinq

5

3

1

1

10-2

10

3.

Vorskla

5

1

0

4

4-10

3

4.

Qarabağ

5

1

0

4

1-12

3

 

F qrupu

“Milan” (İtaliya) – “Düdelanj” (Lüksemburq) - 5:2

Kutron, 21, Stelvio, 66 (avtoqol), Hakan, 70, Şnell, 78 (avtoqol), Borini, 81 - Stolz, 39, Turpel, 49

“Betis” (İspaniya) – “Olimpiakos” (Yunanıstan) - 1:0

Kanales, 39

1.

Betis

5

3

2

0

7-2

11

2.

Milan

5

3

1

1

11-6

10

3.

Olimpiakos

5

2

1

2

8-5

7

4.

Düdelanj

5

0

0

5

3-16

0

 

G qrupu

“Spartak” (Moskva, Rusiya) – “Rapid” (Vyana, Avstriya) - 1:2

Ze Luis, 20 - Muldur, 80, Şobesberger, 90+1

“Reyncers” (Şotlandiya) – “Vilyarreal” (İspaniya) - 0:0

1.

Vilyareal

5

1

4

0

10:5

7

2.

Rapid Vyana

5

2

1

2

5:9

7

3.

Reyncers

5

1

3

1

8:7

6

4.

Spartak

5

1

2

2

8:10

5

 

H qrupu

“Apollon” (Kipr) – “Latsio” (İtaliya) - 2:0

Faupala, 31, Markoviç, 82

“Ayntraxt” (Almaniya) – “Marsel” (Fransa) - 4:0

Yoviç, 2, 67, Luiz Qustavo, 17 (avtoqol), Sarr, 62 (avtoqol)

1.

Ayntraxt

5

5

0

0

15:4

15

2.

Latsio

5

3

0

2

8:9

9

3.

Apollon

5

1

1

3

7:9

4

4.

Marsel

5

0

1

4

5:13

1

 

İ qrupu

“Malmö” (İsveç) – “Genk” (Belçika) - 2:2

Leviçki, 65, Antonsson, 67 - Pozuelo, 42, Paintsil, 53

“Sarpsborq” (Norveç) – “Beşiktaş” (Türkiyə) - 2:3

Raşad, 2, Hayntz, 6 - Lens, 63, 90, Lav, 66

1.

Genk

5

2

2

1

10:8

8

2.

Beşiktaş

5

2

1

2

9:10

7

3.

Malmö

5

1

3

1

6:6

6

4.

Sarpsborq

5

1

2

2

8:9

5

 

J qrupu

“Krasnodar” (Rusiya) – “Akhisar” (Türkiyə) - 2:1

Qazinski, 49, Ari, 57 - Serjinyo, 24

“Standard” (Belçika) – “Sevilya” (İspaniya) - 1:0

Cenepo, 63

1.

Krasnodar

5

4

0

1

8:5

12

2.

Sevilya

5

3

0

2

15:6

9

3.

Standart

5

3

0

2

7:9

9

4.

Akhisar Bələdiyyə

5

0

0

5

4:14

0

 

K qrupu

“Astana” (Qazaxıstan) – “Dinamo” (Kiyev, Ukrayna) - 0:1

Verbiç, 29

“Yablonets” (Çexiya) – “Renn” (Fransa) - 0:1

Krenyer, 55

1.

Dinamo Kiyev

5

3

2

0

10:6

11

2.

Astana

5

2

2

1

7:5

8

3.

Renn

5

2

0

3

5:8

6

4.

Yablonets

5

0

2

3

5:8

2

 


L qrupu

BATE (Belarus) – “MOL Vidi” (Macarıstan) - 2:0

Sinyeviç, 22, İvaniç, 85

“Çelsi” (İngiltərə) – PAOK (Yunanıstan) - 4:0

Jiru, 27, 37, Hudson-Odoi, 60, Morata, 78

1.

Çelsi

5

5

0

0

10:1

15

2.

BATE

5

2

0

3

6:8

6

3.

MOL Vidi

5

2

0

3

3:5

6

4.

PAOK

5

1

0

4

4:9

3

 

XƏBƏRİ PAYLAŞ
  • gplus
  • pinterest