Avropa Liqasında I dövrəyə yekun vurulub. Matç.az saytının məlumatına görə, bu gün qrup mərhələsində III turunun 24 qarşılaşması baş tutub.

Azərbaycan çempionu “Qarabağ”ın Ukrayna “Vorskla”sına uduzduğu gün qrupun digər matçında da bir qol vurulub. İngiltərə “Arsenal”ı səfərdə “Sportinq”ə qalib gəlib və dövrəni 100 faizlik nəticə ilə tamamlayıb.

Qonşu Türkiyə təmsilçiləri fərqli nəticələrə imza atıb. “Fənərbaxça” səfərdən 1 xalla dönübsə, “Akhisar” Sevilyada darmadağınla üzləşib. “Beşiktaş” isə evdə oynasa da, xal üzünə həsrət qalıb.

Qazaxıstan “Astana”sı isə səfərdən bərabərliklə dönüb. Bu görüşdə qonaqların qoluna “Qarabağ”ın sabiq futbolçusu Pedro Enrike imza atıb.

Avropa Liqası
Qrup mərhələsi, III tur
25 oktyabr

A qrupu

AEK (Kipr) – “Ludoqorets” (Bolqarıstan) - 1:1

“Sürix” (İsveçrə) – “Bayer” (Almaniya) - 3:2

1.

Sürix

3

3

0

0

5-2

9

2.

Bayer

3

2

0

1

9-7

6

3.

Ludoqorets

3

0

1

2

3-5

1

4.

AEK

3

0

1

2

3-6

1

B qrupu

“Leyptsiq” (Almaniya) – “Seltik” (Şotlandiya) - 2:0

“Zalsburq” (Avstriya) – “Rusenborq” (Norveç) - 3:0

1.

Zalsburq

3

3

0

0

9-3

9

2.

Leyptsiq

3

2

0

1

7-4

6

3.

Seltik

3

1

0

2

2-5

3

4.

Rusenborq

3

0

0

3

1-7

0

C qrupu

 “Kopenhagen” (Danimarka) – “Slaviya” (Çexiya) - 0:1

 “Zenit” (Rusiya) – “Bordo” (Fransa) -  2:1

1.

Zenit

3

2

1

0

4-2

7

2.

Slaviya

3

2

0

1

2-1

6

3.

Kopenhagen

3

1

1

1

3-3

4

4.

Bordo

3

0

0

3

2-5

0

D qrupu

 “Anderlext” (Belçika) – “Fənərbaxça” (Türkiyə) - 2:2

“Spartak (Trnava, Slovakiya) – “Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya) - 1:2

1.

Dinamo Z.

3

3

0

0

8-2

9

2.

Fənərbaxça

3

1

1

1

5-6

4

3.

Spartak T.

3

1

0

2

2-4

3

4.

Anderlext

3

0

1

2

2-5

1

E qrupu

“Qarabağ” (Azərbaycan) – “Vorskla” (Ukrayna) - 0:1

“Sportinq” (Portuqaliya) – “Arsenal” (İngiltərə) - 0:1

1.

Arsenal

3

3

0

0

8-2

9

2.

Sportinq

3

2

0

1

4-2

6

3.

Vorskla

3

1

0

2

4-6

3

4.

Qarabağ

3

0

0

3

0-6

0

F qrupu

“Milan” (İtaliya) – “Betis” (İspaniya) - 1:2

“Düdelanj” (Lüksemburq) – “Olimpiakos” (Yunanıstan) - 0:2

1.

Betis

3

2

1

0

5-1

7

2.

Milan

3

2

0

1

5-3

6

3.

Olimpiakos

3

1

1

1

3-3

4

4.

Düdelanj

3

0

0

3

0-6

0

G qrupu

"Reyncers” (Şotlandiya) – “Spartak” (Moskva, Rusiya) - 0:0

“Vilyarreal” (İspaniya) – “Rapid” (Vyana, Avstriya) - 5:0

1.

Vilyarreal

3

1

2

0

10-5

5

2.

Reyncers

3

1

2

0

5-3

5

3.

Rapid V.

3

1

0

2

3-8

3

4.

Spartak

3

0

2

1

3-5

2

H qrupu

“Ayntraxt” (Almaniya) – “Apollon” (Kipr) - 2:0

“Marsel” (Fransa) – “Latsio” (İtaliya) - 1:3

1.

Ayntraxt

3

3

0

0

8-2

9

2.

Latsio

3

2

0

1

6-6

6

3.

Marsel

3

0

1

2

4-7

1

4.

Apollon

3

0

1

2

3-6

1

I qrupu

 “Beşiktaş” (Türkiyə) – “Genk” (Belçika) - 2:4

 “Sarpsborq” (Norveç) – “Malmö” (İsveç) - 1:1

1.

Genk

3

2

0

1

7-5

6

2.

Malmö

3

1

1

1

3-3

4

3.

Sarpsborq

3

1

1

1

5-5

4

4.

Beşiktaş

3

1

0

2

5-7

3

J qrupu

 “Sevilya” (İspaniya) – “Akhisar” (Türkiyə) - 6:0

 “Standard” (Belçika) – “Krasnodar” (Rusiya) - 2:1

1.

Sevilya

3

2

0

1

12-3

6

2.

Krasnodar

3

2

0

1

4-3

6

3.

Standard

3

2

0

1

5-7

6

4.

Akhisar

3

0

0

3

1-9

0

K qrupu

“Yabloneç” (Çexiya) – “Astana” (Qazaxıstan) - 1:1

 “Renn” (Fransa) – “Dinamo” (Kiyev, Ukrayna) - 1:2

1.

Astana

3

1

2

0

5-3

5

2.

Dinamo K.

3

1

2

0

6-5

5

3.

Renn

3

1

0

2

3-5

3

4.

Yabloneç

3

0

2

1

4-5

2

L qrupu

“Çelsi” (İngiltərə) – BATE (Belarus) - 3:1

PAOK (Yunanıstan) – “MOL Vidi” (Macarıstan) - 0:2

1.

Çelsi

3

3

0

0

5-1

9

2.

PAOK

3

1

0

2

4-4

3

3.

BATE

3

1

0

2

4-7

3

4.

MOL Vidi

3

1

0

2

2-3

3

 

 

XƏBƏRİ PAYLAŞ
  • gplus
  • pinterest