Futbol üzrə Avropa Liqasında III təsnifat mərhələsinə yekun vurulub. Matc.az xəbər verir ki, əksər qarşılaşmalar son oyun gününə təsadüf edib.

Azərbaycanın bu turnirdəki təmsilçisi “Neftçi” də növbəti oyununu bu gün keçirib. Roberto Bordinin rəhbərlik etdiyi kollektiv İsraildə “Bney Yehuda”nın qonağı olub. Komandalar arasında Bakıda keçirilən görüş qollu bərabərliklə başa çatmışdı – 2:2. Səfərdə 1:2 hesabıyla uduzan “Neftçi” mübarizəni dayandırıb.

Türkiyənin “Trabzonspor” klubu Çexiya “Sparta”sını, “Yeni Malatyaspor” isə Serbiya “Partizan”ını qəbul edib. Malatya təmsilçisi mübarizəni dayandırsa da, trabzonlular pley-offa vəsiqə qazanıblar.

Avropa Liqası
III təsnifat mərhələsinin cavab oyunları

13 avqust

Nomme Kalyu (Estoniya) – Düdelanj (Lüksemburq) 0:1
Qol: Sinani, 56.
İlk oyun – 1:3

Linfild (Şimali İrlandiya) – Sutyeska (Monteneqro) 3:2
Qol: Stefford, 7. Laveri, 18. Klark, 76 – Bojoviç, 15; 61.
İlk oyun – 2:1

Dandalk (İrlandiya) – Slovan (Slovakiya) 1:3
Qol: Daffi, 70 – Ratao, 12. Kavrik, 33. Daniel, 90+3.
İlk oyun – 0:1

14 avqust

Atromitos (Yunanıstan) – Legiya (Polşa) 0:2
Qol: Stolarski, 29. Qviliya, 51.
İlk oyun – 0:0

Saburtalo (Gürcüstan) – Ararat (Ermənistan) 0:2
Qol: Kobilako, 10. Avetisyan, 67.
İlk oyun – 2:1 

Vitoriya (Portuqaliya) – Ventspils (Latviya) 6:0
Qol: Davidson, 28. Roşinya, 48; 58. Teyşeyra, 79. Silva Souza, 80. Pepe, 86.
İlk oyun – 3:0

15 avqust

HİK (Finlandiya) – Riqa (Litva) 2:2
Qol: Forsell, 5. Vayrinen, 69 – Debelko, 62; 80.
İlk oyun – 1:1 

Dinamo (Gürcüstan) – Feyenoord (Hollandiya) 1:1
Qol: Şengeliya, 52 – Bottegin, 57.
İlk oyun – 0:4

Spartak (Moskva, Rusiya) – Tyun (İsveçrə) 2:1
Qol: Ponse, 52. Şürrle, 58 – Qlarner, 7.
İlk oyun- 3:2

AİK (İsveç) – Şerif (Moldova) 1:1
Qol: Bahoui, 61 – Boban, 86.
İlk oyun – 2:1

BATE (Belarus) – Sarayevo (Bosniya və Herseqovina) 0:0
İlk oyun – 2:1

Apollon (Kipr) – Austriya (Avstriya) 3:1
Qol: Gakpe, 45+2. Yanniotas, 67. Handl, 55-öz qapısına – Maudo, 18.
İlk oyun – 2:1

Zarya (Ukrayna) – ÇSKA (Bolqarıstan) 1:0
Qol: Rusin, 89.
İlk oyun – 1:1

Mlada Boleslav (Çexiya) – Styaua (Rumıniya) 0:1
Qol: Pantiru, 90+1.
İlk oyun – 0:0 

Şaxtyor (Belarus) – Torino (İtaliya) 1:1
Qol: Yanuş, 90+1 – Zaza, 80.
İlk oyun – 0:5

Suduva (Litva) – Makkabi (İsrail) 2:1
Qol: Topçaqiç, 12. Svrlyuqa, 45 – Blakman, 86.
İlk oyun – 2:1

Bney Yehuda (İsrail) – Neftçi (Azərbaycan) 2:1
Qol: Jan, 15. Tambi, 66 – Mahmudov, 90+3-pen.
İlk oyun – 2:2 

Yeni Malatyaspor (Türkiyə) – Partizan (Serbiya) 1:0
Qol: Yahoviç, 7.
İlk oyun – 1:3

Jirinski (Bosniya və Herseqovina) – Malmö (İsveç) 1:0
Qol: Sovşiç, 90+1-pen.
İlk oyun – 0:3

Hapoel (Beer-Şeva, İsrail) – Norçöpinq (İsveç) 3:1
Qol: Zrihan, 67; 90+4. Hasselbeynk, 72 – Lauritsen, 82.
İlk oyun – 1:1

TNS (Uels) – Ludoqorets (Bolqarıstan) 0:4
Qol: Şverçok, 36; 77. Lukoki, 42. Biton, 90+2.
İlk oyun – 0:5

Trabzonspor (Türkiyə) – Sparta (Çexiya) 2:1
Qol: Sorlot, 11. Novak, 90+8 – Hlozek, 78.
İlk oyun – 2:2

AEK (Yunanıstan) – Universitatya Krayova (Rumıniya) 1:1
Qol: Mantalos, 26 – İvanov, 63.
İlk oyun – 2:0 

Valletta (Malta) – Astana (Qazaxıstan) 0:4
Qol: Murtazayev, 25; 68. Tomasov, 37; 89. 
İlk oyun – 1:5

Viktoriya (Çexiya) – Antverpen (Belçika) 2:1
Qol: Krmençik, 81; 97 – Mbokani, 113.
İlk oyun – 0:1

Ayntraxt (Almaniya) – Vaduts (Lixtenşteyn) 1:0
Qol: De Quzman, 32.
İlk oyun – 5:0

Alkmaar (Hollandiya) – Mariupol (Ukrayna) 4:0
Qol: Stenqs, 20. Ouvejan, 44. Vuytens, 2. Yavorski, 90-öz qapısına.
İlk oyun – 0:0 

Aris (Yunanıstan) – Molde (Norveç) 3:1
Qol: Matilya, 25. Delizisis, 37. Diquini, 84 – Bolli, 106.
İlk oyun – 0:3

Gent (Belçika) – AEK (Kipr) 3:0
Qol: Depoitre, 65. David, 90+3; 90+6.
İlk oyun – 1:1

PSV (Hollandiya) – Hauqsen (Norveç) 0:0
İlk oyun – 1:0 

Strasburq (Fransa) – Lokomotiv (Plovdiv, Bolqarıstan) 1:0
Qol: Zohi, 8.
İlk oyun – 1:0

Braqa (Portuqaliya) – Brondbü (Danimarka) 3:1
Qol: Palhinya, 19; 66. Horta, 41 – Bjur, 85.
İlk oyun – 4:2

Reyncers (Şotlandiya) – Midtyulland (Danimarka) 3:1
Qol: Morelos, 14; 49. Ojo, 39 – Evander, 72.
İlk oyun – 4:2 

Aberdin (Şotlandiya) – Riyeka (Xorvatiya) 0:2
Qol: Lonkar, 10. Çolak, 32.
İlk oyun – 0:2 

Vulverhempton (İngiltərə) – Pünik (Ermənistan) 4:0
Qol: Neto, 54. Gibbs-Vayt, 58. Vinaqre, 64. Jota, 87.
İlk oyun – 4:0

Espanyol (İspaniya) – Lütsern (İsveçrə) 3:0
Qol: Ley, 3. Kampuzano, 27; 38.
İlk oyun – 3:0

XƏBƏRİ PAYLAŞ
  • gplus
  • pinterest