Avropa Liqasında qrup mərhələsinin IV turunun oyunları keçirilib. Matç.az saytı xəbər verir ki, 12 qrupda 24 qarşılaşma baş tutub.

Qonşu Türkiyənin təmsilçiləri fərqli nəticələrə imza atıb. “Fənərbaxça” evdə “Anderlext”i məğlub etməklə 1/16 finala daha da yaxınıaşıb.

“Beşiktaş” isə “Genk”lə səfər matçında qələbəni matçın sonlarında əldən verib. “Sevilya”ya müqavimət göstərməyə çalışan “Akhisar”da son dəqiqələrdə buraxdığı qolla uduzub. Bununla da Superliqa təmsilçisi 1/16 final şansını itirib.

Azərbaycan çempionu “Qarabağ”ın E qrupundakı rəqibləri “Arsenal”la “Sportinq” Londonda üz-üzə gəlib. Görüş qolsuz bərabərliklə başa çatıb və İngiltərə klubu 1/16 finala vəsiqəni təmin edib.

“Bayer”, “Sürix”, “Çelsi”, “Ayntraxt”, "Latsio" və Zaqreb “Dinamo”su bu vəzifənin öhdəsindən gəlib.

Tur “Ayntraxt”, “Zalsburq”, Zaqreb “Dinamo”su və “Çelsi”nin ardıcıl 4-cü qələbəsi ilə əlamətdar olub. İtkisiz irəliləyən komandalar xal hesabını 12-yə çatdırıb.

Avropa Liqası
Qrup mərhələsi, IV tur
8 noyabr

A qrupu

“Ludoqorets” (Bolqarıstan) - AEK (Kipr) – 0:0

“Bayer” (Almaniya) - “Sürix” (İsveçrə) – 1:0

Yadvay, 60

1.

Sürix

4

3

0

1

5-3

9

2.

Bayer

4

3

0

1

10-7

9

3.

Ludoqorets

4

0

2

2

3-5

2

4.

AEK

4

0

2

2

3-6

2

B qrupu

“Seltik” (Şotlandiya) - “Leyptsiq” (Almaniya) – 2:1

Tierni, 11, Eduard, 79 – Aqustin, 78

“Rusenborq” (Norveç) - “Zalsburq” (Avstriya) – 2:5

Adeqbenio, 52, Yensen, 61 - Minamino, 5, 19, 45, Qulbrandsen, 37, Hovard, 57-ö.q.

1.

Zalsburq

4

4

0

0

14-5

12

2.

Leyptsiq

4

2

0

2

8-6

6

3.

Seltik

4

2

0

2

4-6

6

4.

Rusenborq

4

0

0

4

3-12

0

C qrupu

“Slaviya” (Çexiya) -  “Kopenhagen” (Danimarka) – 0:0

“Bordo” (Fransa) -  “Zenit” (Rusiya) – 1:1

Kamano, 35-p. – Zabolotni, 72

1.

Zenit

4

2

2

0

5-3

8

2.

Slaviya

4

2

1

1

2-1

7

3.

Kopenhagen

4

1

2

1

3-3

5

4.

Bordo

4

0

1

3

3-6

1

D qrupu

“Fənərbaxça” (Türkiyə) -  “Anderlext” (Belçika) - 2:0

Valbuena, 71, Frey, 74

“Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya) - “Spartak (Trnava, Slovakiya) – 3:1

Qoyak, 22, Kadlets, 36-ö.q., Orsiç, 80 -  Çanturişvili, 72

1.

Dinamo

4

4

0

0

11-3

12

2.

Fənərbaxça

4

2

1

1

7-7

7

3.

Spartak

4

1

0

3

3-7

3

4.

Anderlext

4

0

1

3

3-7

1

E qrupu

“Vorskla” (Ukrayna) - “Qarabağ” (Azərbaycan) – 0:1

Araz Abdullayev, 12-p.

 “Arsenal” (İngiltərə) - “Sportinq” (Portuqaliya) – 0:0

1.

Arsenal

4

3

1

0

8-2

10

2.

Sportinq

4

2

1

1

4-2

7

3.

Vorskla

4

1

0

3

4-7

3

4.

Qarabağ

4

1

0

3

1-6

3

F qrupu

“Betis” (İspaniya) - “Milan” (İtaliya) – 1:1

De Çelso,12 – Suso, 62

“Olimpiakos” (Yunanıstan) - “Düdelanj” (Lüksemburq) – 5:1

Torosidis, 6, Fortunis, 15,36, Xristodolopou,26, Koka, 70 – Sinani, 69

1.

Betis

4

2

2

0

6-2

8

2.

Milan

4

2

1

1

6-4

7

3.

Olimpiakos

4

2

1

1

8-4

7

4.

Düdelanj

4

0

0

4

1-11

0

G qrupu

“Spartak” (Moskva, Rusiya) - "Reyncers” (Şotlandiya) - 4:3

Melqareyo, 22, Qoldson, 35-ö.q. Adriano, 58, Hanni, 59 - Yeryomenko, 5-ö.q.,, Kandelas, 27, Midlton, 41

“Rapid” (Vyana, Avstriya) - “Vilyarreal” (İspaniya) - 0:0

1.

Vilyarreal

4

1

3

0

10-5

6

2.

Reyncers

4

1

2

1

8-7

5

3.

Spartak

4

1

2

1

7-8

5

4.

Rapid

4

1

1

2

3-8

4

H qrupu

“Apollon” (Kipr) - “Ayntraxt” (Almaniya) - 2:3

Zelaya, 71, 90-p. - Yoviç, 17, Haller, 55, Qaçinoviç, 58

“Latsio” (İtaliya) - “Marsel” (Fransa) - 2:1

Parolo, 45, Korrea, 55 - Tauvin, 60

1.

Ayntraxt

4

4

0

0

11-4

12

2.

Latsio

4

3

0

1

8-7

9

3.

Marsel

4

0

1

3

5-9

1

4.

Apollon

4

0

1

3

5-9

1

I qrupu

“Genk” (Belçika) - “Beşiktaş” (Türkiyə) - 1:1

Berqe, 88 - Kuarejma, 16

“Malmö” (İsveç) - “Sarpsborq” (Norveç) - 1:1

Antonsson, 67 - Mortensen, 63

1.

Genk

4

2

1

1

8-6

7

2.

Malmö

4

1

2

1

4-4

5

3.

Sarpsborq

4

1

2

1

6-6

5

4.

Beşiktaş

4

1

1

2

6-8

4

J qrupu

“Akhisar” (Türkiyə) - “Sevilya” (İspaniya) - 2:3

Vural, 58, Ayık, 78 - Nolito, 12, Muriel, 38, Baneqa, 87-p.  

“Krasnodar” (Rusiya) - “Standard” (Belçika) - 2:1

Süleymanov, 79, Vanderson, 82 - Qonzales,19

1.

Sevilya

4

3

0

1

15-5

9

2.

Krasnodar

4

3

0

1

6-4

9

3.

Standard

4

2

0

2

6-9

6

4.

Akhisar

4

0

0

4

3-12

0

K qrupu

“Astana” (Qazaxıstan) - “Yablonets” (Çexiya) - 2:1

Enrike, 18, Postnikov, 88 - Maevski, 40-ö.q.

 “Dinamo” (Kiyev, Ukrayna) -  “Renn” (Fransa) - 3:1

Verbiç, 12, Nikolenko, 68, Şaparenko, 72 – Siebatçeu,89

1.

Astana

4

2

2

0

7-4

8

2.

Dinamo

4

2

2

0

9-6

8

3.

Renn

4

1

0

3

4-8

3

4.

Yablonets

4

0

2

2

5-7

2

L qrupu

BATE (Belarus) - “Çelsi” (İngiltərə) - 0:1

Jiru, 52

“Vidi” (Macarıstan) - PAOK (Yunanıstan) - 1:0

Milanov, 50

1.

Çelsi

4

4

0

0

6-1

12

2.

Vidi

2

2

0

2

3-3

6

3.

PAOK

4

1

0

3

4-5

3

4.

BATE

4

1

0

3

4-8

3

 

XƏBƏRİ PAYLAŞ
  • gplus
  • pinterest